Zmień język

Nowość – czujniki w ofercie BELIMO

Nowość - czujniki w ofercie BELIMO

Stworzone do integracji

Czujnik Belimo

Idealne dopełnienie oferty siłowników i zaworów

Firma Belimo, światowy lider w produkcji siłowników i zaworów regulacyjnych do instalacji grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC), rozpoczęła nowy etap swojej historii wprowadzając do oferty szeroki wybór innowacyjnych czujników.

Czujniki Belimo cechują się najwyższą jakością i niezawodnością, są łatwe do zainstalowania oraz kompatybilne z najważniejszymi systemami automatyzacji i sterowania budynku. Asortyment produktów obejmuje czujniki do pomiaru temperatury, wilgotności, ciśnienia, stężenia CO2 oraz lotnych związków organicznych (VOC), do zastosowań zewnętrznych, a także pomiarów w rurociągach oraz kanałach. Wraz z czujnikami oferujemy usługi i pomoc techniczną na najwyższym poziomie.

Łatwe integrowanie z systemami, niezawodność oraz funkcjonalna konstrukcja

Firma Belimo konsekwentnie koncentruje się na zapewnianiu dodatkowych korzyści dla klientów. Dlatego wykorzystując wiedzę i doświadczenie w branży HVAC przygotowała nowy asortyment czujników o innowacyjnej konstrukcji, która pozwala na łatwe instalowanie oraz integrowanie, a tym samym gwarantuje optymalną pracę całego systemu.

Belimo opinia

Innowacje dające poczucie bezpieczeństwa

Oferowane przez Belimo czujniki są wyposażone w unikatową, ujednoliconą obudowę, która umożliwia szybką instalacje. Konstrukcja obudowy jest dopasowana do produktów Belimo (siłowników, zaworów ). Ponadto, ujednolicona obudowa jest zgodna z wymaganiami kategorii ochronnej NEMA 4X / IP65.

Bogata oferta czujników do instalacji HVAC

Firma Belimo poszerzyła asortyment produktów o dużą gamę czujników. Dzięki temu od teraz może oferować i dostarczać wszystkie urządzenia do instalacji HVAC. Dotychczasowa oferta siłowników i zaworów została wzbogacona o szeroki wybór czujników do pomiaru temperatury, wilgotności, jakości powietrza oraz ciśnienia.

Ujednolicony i uproszczony sposób składania zamówień, terminowe dostawy bezpośrednio do miejsca prowadzenia prac oraz łatwy montaż pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze na każdym etapie realizacji projektu. Jednolita i funkcjonalna konstrukcja umożliwia łatwe instalowanie czujników oraz zapewnia ich wysoką niezawodność. Ponadto, charakterystyczna pomarańczowa obudowa pozwala natychmiast zidentyfikować czujniki, co jest szczególnie pomocne podczas rozruchu instalacji.

 

Belimo. Bogata oferta czujników do instalacji HVAC.

Belimo. Czujniki wilgotności.

Belimo. Czujniki jakości powietrza.

Belimo. Czujniki ciśnienia.

Belimo. Czujniki natężenia przepływu.

Całościowe podejście

Od ponad 40 lat firma Belimo nieustannie prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad produktami i technologiami zapewniającymi energooszczędność instalacji w budynkach. Nowa rodzina czujników wywodzi się z zaworu Belimo Energy Valve™, innowacyjnego urządzenia z wbudowanymi czujnikami.

Belimo Energy Valve™ jest urządzeniem regulującym energię oddawaną przez wymiennik ciepła, które składa się między innymi z zaworu z przepływem niezależnym od ciśnienia, wbudowanego czujnika przepływu oraz czujników temperatury wody wpływającej i wypływającej. W zaworze Belimo Energy Valve™ zastosowano też opatentowaną funkcję regulacji mocy oraz funkcję kontrolowania różnicy temperatur (Belimo Delta-T manager), które monitorują sprawność wymiennika ciepła oraz optymalizują ilość dostarczanej energii poprzez utrzymywanie zaprojektowanej nastawy różnicy temperatur.

Od wprowadzenia na rynek Belimo Energy Valve™ cieszy się ogromnym uznaniem, czego potwierdzeniem są liczne prestiżowe nagrody branżowe.

Belimo. Czujniki. Całościowe podejście. Instalacja.

Oprogramowanie ułatwiające dobieranie produktów

Dostępne są różnorodne programy do specyfikowania oraz dobierania produktów, ułatwiające planowanie i projektowanie energooszczędnych rozwiązań do budynków.

SelectPro – łatwe dobieranie urządzeń

SelectPro to oprogramowanie pozwalające na szybkie i precyzyjne dobierania parametrów oraz wybieranie zaworów i siłowników. Obecnie obejmuje także czujniki, dzięki czemu przy użyciu jednego programu narzędziowego można dobrać wszystkie urządzenia do instalacji HVAC.

Dodatkowe funkcje:
• wyświetlanie oraz drukowanie kart katalogowych i instrukcji montażu,
• eksportowanie danych do sklepu internetowego Belimo,
• tworzenie, zapisywanie oraz wczytywanie harmonogramów projektów wraz z informacjami o oznakowaniu produktów,
• wyszukiwanie zamienników 1 : 1 dla wyrobów innych producentów (dostępne od 3. kw. 2017).

Oprogramowanie SelectPro można pobrać ze strony
www.belimo.eu/selectpro

Belimo. Selektpro Modules.

Strona internetowa Belimo – przegląd informacji o produktach i rozwiązaniach

Strona internetowa Belimo stanowi źródło najważniejszych informacji o nowej rodzinie czujników oraz dotychczasowych siłownikach i zaworach oferowanych przez Belimo. Można z niej pobrać najnowsze informacje oraz przydatną dokumentację. Ponadto, umożliwia łatwe wybieranie i zamawianie produktów w sklepie internetowym.

Retrofit App – łatwe i wygodne dobieranie zamienników przy użyciu smartfona

Belimo Retrofit App to aplikacja na smartfon, przy użyciu której można szybko i łatwo znaleźć zamienniki zaworów, siłowników oraz czujników. Dostępna bezpłatnie w sklepie Google Play oraz App Store.

Aplikacja pozwala na:

 • przechowywanie projektów,
 • wysyłanie wiadomości e-mail z informacjami o produktach wybranych do projektu,
 • dostęp do dokumentacji, takiej jak karty katalogowe i instrukcje montażu.

Czujniki od Belimo w skrócie

Zamieszczone poniżej tabele zawierają przegląd informacji o szerokim asortymencie czujników Belimo do poszczególnych zastosowań wraz najważniejszymi danymi technicznymi.

Temperatura

Wilgotność

Jakość powietrza

Ciśnienie

Przepływ

Wspólne cechy czujników Belimo:

 • sygnał wyjściowy czujników aktywnych: 0…5/10 V, 4…20 mA,
 • czujniki pasywne: PT100, PT 1000, Ni 1000, NiTK5000, Ni 891, NTC10K, NTC10K Precon, NTC20K,
 • komunikacja: Modbus RTU, BACnet MS/TP,
 • napięcie zasilania: DC 15…24 V, AC 24 V,
 • kategoria ochronna: NEMA 4X / IP65 (za wyjątkiem 01APS i FM: IP54, MS: IP40).

 1. Dla czujników aktywnych z kilkoma zakresami wybieranymi przez użytkownika podano zakres ustawiony fabrycznie. Informacje o pozostałych zakresach pomiarowych oraz warunkach otoczenia i zakresie temperatur czynnika podano w karcie katalogowej.
 2. Dla czujników ciśnienia z kilkoma zakresami wybieranymi przez użytkownika podano zakres maksymalny. Informacje o pozostałych zakresach pomiarowych podano w karcie katalogowej.
 3. Dotyczy tylko czujników Modbus RTU.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: