Zmień język

LASER JEDNAK “NIE WYPALIŁ”

W firmie ELETOR ciągle poszukujemy i testujemy rozwiązania, które usprawnią naszą produkcję. Outsourcing części etapów produkcyjnych, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na nasze urządzenia, wymusza na nas przeniesienie pewnych obszarów obróbki towaru bezpośrednio do naszego zakładu. Długie terminy oczekiwania na frezowanie obudów u naszych dostawców, a także pracochłonny proces frezowania otworów pod sitrodruk sprawiły, że zaczęliśmy szukać rozwiązania w innych możliwościach. Postawiliśmy na obróbkę laserową.

Wczoraj, 31 stycznia 2018 roku, odbył się test obróbki, stosowanych przez nas obudów, przy użyciu lasera CO2. Niestety, jak się okazało, wszelkie próby wypalenia okrągłego otworu kończyły się fiaskiem. Materiały, z których odlane są obudowy, wykorzystywane do produkcji naszych urządzeń, okazały się wyjątkowo oporne na działanie temperatury. Materiały obudów – ABS, poliwęglan lub technopolimer samogasnący z powodzeniem opierały się wiązce laseru, nawet przy mocy 60W.

Wczorajszy test z laserem uznajemy tylko za częściowo nieudany . Co prawda, okazało się, że nie będziemy mogli wykorzystywać laseru do obróbki naszych obudów. Jednak, z drugiej strony, przekonaliśmy się, że nasze układy mają bardzo solidne obudowy, które nie tylko chronią przed wilgocią, zapyleniem, ale – jak się okazało, również przed przeciążeniem cieplnym.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: