Zmień język

VERTURI

pierwszy polski start-up pod patronatem firmy ELETOR

Połączenie młodzieńczej pasji, wizjonerskiej iskry i wieloletniego doświadczenia w branży elektronicznej – tak w wielkim skrócie można opisać współpracę firmy ELETOR z innowacyjnym start-up’em VERTURI.

Alarm motocyklowy marki VERTURI | model Nax-One

Alarm motocyklowy marki VERTURI | model Nax-One

Jak powstało Verturi?

Verturi jest polską firmą, założoną przez parę motocyklistów. Od maja 2018 roku firma działa jako start-up pod opieką Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.

Pierwszy produkt firmy – alarm Nax-One, został zaprojektowany na podstawie sugestii i doświadczeń różnych motocyklistów, co bezpośrednio przełożyło się na jego dużą funkcjonalność. Dodatkowo, bezpośrednia współpraca z firmą ELETOR na każdym etapie produkcji, wpłynęła na niezawodność całego układu, czyniąc system Nax-One liderem wśród zabezpieczeń alarmowych do motocykli. ELETOR jest polską firmą elektroniczną, która od 2005 roku specjalizuje się w produkcji urządzeń kontrolno-pomiarowych oraz systemów alarmowych dla branży rolnej.

Fenomenem firmy Verturi jest to, że tworzą ją pasjonaci motocyklów, których można spotkać na przykład na zlocie i zwyczajnie porozmawiać. Młodzi, otwarci ludzie, którzy sami korzystają z produktów, które tworzą.

Co wyróżnia Nax-One spośród innych alarmów motocyklowych?

Wychodząc z założenia, że każdy ma inne wymagania, dano możliwość zmiany ustawień za pomocą aplikacji, dzięki czemu, każdy użytkownik ma możliwość dostosowania alarmu do swoich potrzeb.

Dla zapewnienia wygody i prostoty użytkowania, alarm wyposażono w system szybkiego montażu, który polega na błyskawicznym i wygodnym naklejeniu alarmu oraz syreny na wybranej części motocykla. Dzięki zastosowaniu wygodnych złączek, alarm jest mobilny i uniwersalny, można go łatwo zdjąć i ponownie założyć. Do ponownego montażu wystarczy zwykła dwustronna taśma samoprzylepna lub trytytka.

Pomimo zastosowania zaawansowanych opcji, alarm jest prosty i intuicyjny w użytkowaniu. Wystarczy tylko podłączyć + i – do akumulatora i jedną czerwoną złączkę, która łączy alarm z syreną, aby urządzenie spełniało podstawowe właściwości chroniące motocykl.

Z myślą o bezpieczeństwie – nie tylko motocykla, ale przede wszystkim motocyklisty, alarm ma funkcję świateł awaryjnych, na wypadek gdyby motocykl takich nie posiadał.

Urządzenie wyposażone jest również w funkcję ostrzegawczą, dzięki której, po ruszeniu motocykla, alarm nie zacznie od razu wyć – tylko piknie 3 razy i dopiero po tym, jak ktoś go ruszy, zacznie sygnalizować. Jest to przydatna opcja na wypadek, gdy ktoś podejdzie tylko obejrzeć motocykl. Alarm poinformuje jedynie, żeby go nie ruszać. Wszystko bez niepotrzebnego hałasu.

Alarm sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą. Jest odporny na warunki atmosferyczne oraz skoki i spadki napięcia. Ma aż 4 zabezpieczenia przeciwzwarciowe. Nie trzeba się martwić, że coś mu się stanie.

Nax-One to inteligentne zabezpieczenie motocyklowe. Alarm potrafi sam się uzbroić, gdyby motocyklista o tym zapomniał. Monitoruje on też, dla bezpieczeństwa, stan akumulatora w motocyklu.

Ma aż 2 tryby oszczędzania energii oraz zabezpieczenie (monitoring akumulatora), które wyłącza światła przy wyciu alarmu – w przypadku słabego akumulatora. Oczywiście po to, by nie rozładować go bardziej. Reasumując, przy słabym akumulatorze, syrena wyje, ale przy wyłączonych kierunkowskazach.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa, alarm korzysta z technologi zmiennego kodowania. Chroni to przed osobami próbującymi odblokować pojazd za pomocą np.: laptopa i nadajnika.

Przydatną opcją jest “tryb stacyjki”. Dzięki niej nie trzeba używać pilota by odblokować lub zablokować motocykl. Wystarczy przekręcić kluczyk w stacyjce. Za pomocą tej opcji można również włączać światła awaryjne.

Model Nax-One, jako jedyny alarm na rynku, posiada przycisk dotykowy, dzięki któremu można zmieniać tryby pracy.

Projektując Nax-One, dołożono również wszelkich starań, aby urządzenie było nie tylko funkcjonalne, ale również solidnie i estetycznie wykonane, przy zachowaniu nowoczesnego designu. Obudowa alarmu wykonana jest z anodowanego aluminium, odpornego na drobne zarysowania, natomiast boki wykonano z ABS-u.

Alarm Nax-One w trzech zdaniach

  1. Najlepsze funkcje alarmu warte wyróżnienia: aplikacja, dotykowy przycisk, tryb stacyjki.
  2. Najlepsze w montażu i wykonaniu: montaż jak w kamerkach sportowych GoPro, solidna, ładna aluminiowa obudowa.
  3. Technicznie: odporny na zwarcia, nadnapięcia, spadki napięcia, zmienne kodowanie, monitorowanie stanu akumulatora.

Jakie są plany rozwoju marki Verturi?

Obecnie w ofercie Verturi jest jedno urządzenie – alarm Nax-One, ale firma ma plany na kolejne trzy projekty, z czego prace nad pierwszym już się rozpoczęły. Stawia na rozwój i nowe technologie. Ludzie, którzy tworzą Verturi to zintegrowany i zmotywowany zespół, otwarty na nowinki branżowe i innowacyjne technologie, ale przede wszystkim słuchający swoich Klientów. 

Motocyklowa Dolina Krzemowa

Marzeniem i ambicją Verturi jest zrzeszanie i integracja motocyklistów, celem budowania trwałych relacji i wymiany doświadczeń, dzięki czemu będą mogły powstawać nowe, innowacyjne projekty, które przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa i radości z jazdy motocyklami. Firma chce tworzyć produkty, które będą odpowiedzią na potrzeby motocyklistów.

Gdzie można kupić alarm Nax-One?

Urządzenie dostępne jest w najlepszych sklepach motocyklowych na terenie całej Polski oraz bezpośrednio poprzez firmowy sklep Verturi – link do sklepu.

Zestaw sprzedażowy został zaprojektowany tak, aby każdy, bez szczególnych umiejętności i narzędzi, mógł poradzić sobie z samodzielnym montażem.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: