Zmień język

W związku z planowanym uczestnictwem spółki ELETOR na targach techniki rolniczej AGROTECH w Kielcach, w dniach 13-15 marca 2020 r., informujemy, że w związku z kryzysową sytuacją epidemiologiczną, targi zostały przeniesione na inny termin. Poniżej przedstawiamy pełny komunikat prasowy Prezesa Zarządu Targów Kielce z 9 marca 2020 r.

KOMUNIKAT PRASOWY PREZESA ZARZĄDU TARGÓW KIELCE

W trosce o bezpieczeństwo naszych gości, wystawców, zwiedzających pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, po konsultacji z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem, prezydentem Kielc Bogdanem Wentą oraz Świętokrzyskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Ciurą podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu targów AGROTECH oraz LAS-EXPO.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH oraz Las Expo zaplanowano od 13 do 15 marca 2020 roku. Swój udział potwierdziło ponad 700 firm, a pod ekspozycję przygotowano 65 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Agrotech jest największą imprezą targową odbywającą się w halach w Polsce. Od 26 lat inauguruje sezon rolniczy w kraju. W ubiegłym roku wystawę odwiedziło 75 tysięcy osób. Skala wydarzenia, które zgodnie z przepisami – podobnie jak wszystkie targi w kraju, nie jest kwalifikowane w polskim ustawodawstwie jako impreza masowa, jest jednym z czynników budzących obawy w sytuacji szerzącego się w świecie i w Polsce wirusa SARS – CoV-2, wywołującego chorobę Covid – 19.

Od kilku dni do Targów Kielce napływają sygnały od wystawców, obawiających się o powodzenie wydarzenia, którego przebieg może zakłócić szerząca się epidemia zakażeń koronawirusem. Otrzymaliśmy liczne prośby ze strony naszych partnerów o przesunięcie terminu targów na czas, w którym zagrożenie zostanie zminimalizowane. Przeprowadziliśmy wiele rozmów z naszymi klientami, nie tylko w kontekście Agrotechu, ale także innych wydarzeń z naszego kalendarza. Po tych konsultacjach jesteśmy przekonani o słuszności decyzji w aspekcie naszego wspólnego bezpieczeństwa. Ostateczna decyzja została podjęta dziś, na skutek doniesień o wzrastającej licznie osób zainfekowanych wirusem.

W Targach Kielce od początku tego roku miały miejsce cztery duże wydarzenia targowe, poczynając od wystawy gołębi, przez Targi Artykułów dla Matki i Dziecka Kids’ Time, Targi Odnawialnych Źródeł Energii Enex aż po zeszłotygodniowe kontraktacje Polskich Składów Budowalnych. Większość z nich zakończyła się sukcesem, jeśli chodzi o liczbę zwiedzających. Zapewniliśmy najwyższy poziom bezpieczeństwa sanitarnego, w targach nie brały udziału firmy z krajów, w których wystąpił koronawirus. To jednak może okazać się niewystarczające w świetle nadchodzących wydarzeń i rosnącej liczby zakażeń w naszym kraju.

Pomimo ogromu pracy, jaki włożyliśmy w organizację Agrotechu oraz poniesionych przez nas kosztów, jako nadrzędne uznaliśmy zdrowie i bezpieczeństwo. Liczymy na zrozumienie ze strony naszych wystawców, oraz wszystkich, którzy planowali wizytę na targach.

Nowy termin targów AGROTECH planowany jest na czerwiec 2020 roku. Dołożymy wszelkich starań, aby wystawa była równie atrakcyjna jak dotychczas.

Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: