Zmień język

Przyszłość sterowników pod znakiem WiFi

Ewaluacja urządzeń technologicznych jest naturalnym procesem rozwoju produktu. Mając tego świadomość, przystąpiliśmy do prac mających na celu ulepszenie funkcjonalności naszych sterowników.

Nasze urządzenia do kontroli wentylacji i klimatu w pomieszczeniach inwentarskich, na przełomie kilkunastu lat działalności firmy ELETOR, zostały wielokrotnie unowocześniane pod względem technicznym i informatycznym. Większość zmian została wykonana na podstawie uwag użytkowników.

Obecnie w Polsce pracuje kilkanaście tysięcy naszych urządzeń. Odsetek zwrotów gwarancyjnych nie przekracza wskaźnika 3 promili (3 szt. na 1000 wyprodukowanych). Dane historyczne wskazują również, że przy prawidłowej eksploatacji oraz założeniu, że wszystkie dostarczone do produkcji podzespoły są pozbawione wad fabrycznych, sterowniki naszej firmy pracują bezawaryjnie przynajmniej 10 lat.

Te optymistyczne dane otwierają nam drogę do rozwoju sterowników z serii Speed Control w kierunku interaktywnej łączności. Chcielibyśmy dać możliwość użytkownikom zdalnej kontroli i analizy danych generowanych przez sterowniki. Każdy użytkownik, z pozycji swojego telefonu komórkowego lub komputera, będzie mógł podejrzeć aktualny stan urządzeń, przejrzeć historię zmian w czasie, np. temperatury na przełomie tygodnia lub zmienić bieżące ustawienia. To wszystko będzie można dokonać z dowolnego miejsca na świecie.

Jest to przyszłość naszych sterowników. Jak daleka? Jeszcze nie wiemy, ale już postawiliśmy cel i zaczęliśmy ku niemu zmierzać. Przygotowaliśmy również moduły do komunikacji przez WiFi oraz napisaliśmy wstępną aplikację do interaktywnej komunikacji ze sterownikami w naszej sieci lokalnej. Jak na razie, wszystko działa po naszej myśli. Pozostaje nam dalej iść tą drogą, bo wydaje się być słuszną.

Moduły WiFi do sterowników z serii Speed Control

Moduły WiFi do sterowników z serii Speed Control

 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: