ELETOR - OFICJALNYM PARTNEREM 22. MFF TOFIFEST. KUJAWY I POMORZE W TORUNIU

Zmień język

Miło nam poinformować, że spółka ELETOR jest partnerem 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze, który odbędzie się w dniach 25-30 czerwca w Toruniu. Widzów zapraszamy na projekcje do Centrum Festiwalowego w CKK Jordanki, Cinema City oraz kina plenerowego.

Wszelkie informacje o nadchodzącym festiwalu znajdziecie Państwo na stronie internetowej tofifest.pl.

Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze

Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Opowieść na pograniczu fantasy, horroru i romansu doczekała się reinterpretacji w każdej dziedzinie sztuki, nie tylko w dziesiątkach filmów, ale także w musicalach, spektaklach teatralnych oraz licznych wariacjach literackich. Fascynacja tytułowym hrabim Vladem Draculą ogarnęła twórców kina na wiele lat. W tym roku o wampirach będzie głośno także w Toruniu; z radością ogłaszamy, że wybitna kreacja Gary’ego Oldmana i wizja ogarniętego wiecznym uczuciem niespełnionej miłości Draculi, którą podarował nam Francis Ford Coppola, stanowią motyw przewodni 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest…Kujawy..i..Pomorze!

Po mityczną, drapieżną, a jednocześnie pociągającą wampirzą postać sięgnęli m.in. Friedrich Wilhelm Murnau, Tod Browning, Werner Herzog oraz wielu innych uznanych reżyserów. Jednak to właśnie film „Dracula” z 1992 roku w reżyserii Francisa Forda Coppoli z wybitną rolą Gary’ego Oldmana i muzyką skomponowaną przez Wojciecha Kilara najbardziej zapisał się w pamięci kinomanów. Produkcję nagrodzono trzema Oscarami: za charakteryzację, kostiumy oraz montaż dźwięku. Coppola nadał hrabiemu Draculi ludzką twarz, łącząc oblicze okrutnika i złoczyńcy z postacią przepełnioną wieczną, lecz nieszczęśliwą miłością. Tym samym reżyser odważył się przemienić budzącego strach drapieżnika w postać tragiczną, z którą publiczność może sympatyzować na wielu płaszczyznach.

Dzieło Coppoli jest dowodem na to, że o miłości można opowiadać na rozmaite sposoby, nie tylko komediowe i obyczajowe, ale także baśniowe i dramatyczne. Twórcy kina wykorzystują ku temu cały wachlarz gatunkowych możliwości. Dlatego tegoroczny MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze opowie o Everlasting Love – miłości wiecznej i ponadczasowej – w sposób przewrotny. Przez filmowe okulary Gary’ego Oldmana widzowie będą mogli podziwiać świat pełen mitycznych stworzeń i gorących uczuć. Mam nadzieję, że taka kinowa wariacja spodoba się naszej publiczności. Dzieło Coppoli pokażemy oczywiście na dużym ekranie podczas festiwalu – mówi Katarzyna Jaworska, dyrektorka MFF Tofifest.

Źródło: Tofifest/własne

_____

Nota prawna:

Udział przedsiębiorcy ELETOR Sp. z o. o. w międzynarodowym wydarzeniu kulturalnym pn.: “22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze” współfinansowany w ramach projektu pn.: “Kujawy+Pomorze – promocja potencjału gospodarczego regionu – edycja III”.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miło nam poinformować, że spółka ELETOR jest partnerem 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze, który odbędzie się w dniach 25-30 czerwca w Toruniu.
%d bloggers like this: