Zmień język

HyBlade® produkcji ebm-papst

Wentylator Premium Hybrid

Nowy materiał kompozytowy do wentylatorów osiowych

Nowy materiał kompozytowy do wentylatorów osiowych

Wentylator osiowy HyBlade® – niesamowicie cichy, niewiarygodnie wydajny

Dzięki technologii HyBlade®, innowacyjnej i jednocześnie unikalnej konstrukcji hybrydowej łopat wentylatorów, ebm-papst na nowo definiuje znaczenie mocnych stron dużych wentylatorów osiowych! Całkowicie nowe standardy ustanowione zostały dzięki połączeniu aluminiowej konstrukcji wspornikowej oraz pokrycia łopat z tworzywa wzmacnianego włóknem szklanym. Zoptymalizowany
aerodynamiczny kształt skutkuje wyjątkową redukcją poziomu hałasu przy jednoczesnym znacznym wzroście wydajności w porównaniu do konwencjonalnych łopat.

Idziemy o krok dalej

Zalety naszych nowych wentylatorów nie są żadnym zaskoczeniem w branży chłodnictwa oraz klimatyzacji. Nie bez powodu ebm-papst od dawna cieszy się bardzo dobrą reputacją w tym sektorze i jest cenione za wysoką jakość oraz wydajność na poziome klasy premium. Niemniej jednak, stale rosnące wymagania wymagają od nas w praktyce stałego i nieprzerwanego prowadzenia nowych badań w zakresie możliwości w technologii wentylatorów. Priorytetowym wymaganiem jest osiągnięcie maksymalnego przepływu powietrza przy możliwie jak najniższym poziomie hałasu.

Jednakże profil specyfikacji jaki ustanowiony przez naszych specjalistów do spraw rozwoju obejmuje także zoptymalizowany wskaźnik wydajności, poprawioną ochronę przed korozją, zmniejszoną masę oraz produkcję dbającą o środowisko naturalne dzięki korzystnemu współczynnikowi zużycia energii w stosunku do wydajności. Dlatego właśnie nigdy nie zadowalamy się drobnymi zmianami (facelift) lub ewolucją czegoś co znane. W odniesieniu do kolejnego kroku posuwamy się o milę wprzód. Wyniki są wręcz oszałamiające: HyBlade® – termin obejmujący pojęcie podnoszenia poprzeczki bardzo wysoko w wielu dziedzinach i ustalenie kolejnego zestawu kamieni milowych dla sektora technologii wentylatorów.

Główne zalety technologii HyBlade®:

  • znaczna redukcja masy,
  • ultra-wydajne profile łopat,
  • rewolucyjna redukcja poziomu hałasu,
  • znaczna poprawa wskaźnika wydajności,
  • znaczący krok w kierunku produkcji sprzyjającej środowisku,
  • dostępność w technologiach AC oraz EC.

Stabilność i inteligencja do drugiej potęgi HyBlade® – kompatybilność z technologią EC

HyBlade® łączy w sobie dwa przeciwstawne materiały w niebywale wydajny sposób. Dzięki takiemu połączeniu tworzą się nowe zalety przy jednoczesnym usprawnieniu obecnych korzyści. HyBlade® w połączeniu z silnikiem EC ebm-papst tworzą parę prawdziwych pionierów w zakresie wydajności. Ich nieograniczony zakres zastosowań stanowi niezbity dowód na to, w jaki sposób ta nowa technologia może odnosić sukcesy na całym świecie.

Technologia Hyblade ebm-papst

Technologia HyBlade®

Jeden plus jeden równa się jeden

Intensywne badania nad ulepszeniami w geometrii łopat dla dużych wentylatorów osiowych doprowadziły do rewolucyjnej koncepcji nowej hybrydy. W świecie technologii, “hybryda” zawsze oznaczała połączenie różnych elementów. Wyjątkową cechą jest fakt, że nawet początkowe elementy mogą zaprezentować działające rozwiązanie. Niemniej jednak, wyłącznie po ich połączeniu otrzymać możemy korzystne specyfikacje wywodzące się z pierwotnych korzyści.

Porównanie poziomu hałasu

Porównanie poziomu hałasu

EC – dwie litery – wydajność energetyczna

Techologia EC stanowi podstawę naszych wydajnych silników: zużycie energii pomniejszone średni o 30%; w niektórych zastosowaniach nawet do 70% – liczby, które mówią same za siebie. Regulacja napędów jest kompatybilna z magistralami i oprócz oszczędności energii, osiągnięto także wyśmienity poziom wydajności poprawiony nawet o 90%. Ponadto, nie wymagają one absolutnie żadnej konserwacji i charakteryzują się znacznie dłuższą żywotnością.

Tym właśnie HyBlade® zyskuje swoją przewagę

Stabilność ultra-wytrzymałego stopu aluminium wewnątrz połączona z lekkością i nieograniczoną możliwością formowania tworzywa na zewnątrz – pomysłowe połączenie będące cechą charakterystyczną technologii HyBlade®. Podczas gdy nierdzewna aluminiowa konstrukcja wewnątrz łopat HyBlade® zapewnia stałe połączenie z wirnikiem, zewnętrzna powłoka z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym nadaje łopatom aerodynamicznie zoptymalizowanego kształtu.

Przed wszystkim, ten wyjątkowo lekka powłoka od początku w znaczący i pozytywny sposób wpływa na masę całkowita wentylatora, a także pomaga zredukować poziom hałasu dzięki swoim korzystnym właściwościom tłumienia. Niemniej jednak, najważniejszą kwestię pozostaje: Czy komponenty wykonane z blach można przymocować wyłącznie za pomocą tłoczenia, gięcia lub wytłaczania – tworzywo daje się bezproblemowo formować w trójwymiarowej kształty. Optymalizacja kształtu łopat tym samym pozbywa się problemu pokonywania przeszkód – nawet na poziomie najdrobniejszego szczegółu. Nawet winglety na końcach łopat, znane dotychczas wyłącznie z samochodów rajdowych oraz samolotów, stają się teraz wyjątkowo łatwe do zastosowania. Dają one wyjątkowo korzystny pod względem aerodynamiki efekt i minimalizują turbulencje pomiędzy łopatą a obudową, umożliwiając tym samym cichszą pracę wentylatora przy większej wydajności.

Ogólne wrażenie: wyśmienite

Znakomite charakterystyki technologii HyBlade® tworzy także długotrwałe wrażenie na znaczących niezależnych instytucjach. Na początku 2008 roku HyBlade® zostało nagrodzone nagrodą iF (iF International Forum Design GmbH), prestiżowym wyróżnieniem za znakomite rozwiązania materiałowe.

Perfekcja dla naszej ekologii: HyBlade® oraz GreenTech

Kamieniem węgielnym naszej filozofii w ebm-papst od zawsze było wytwarzanie produktów o wysokiej wydajności bez szkody dla środowiska, a także odnawialność. Przez dekady nasza siła innowacyjna nastawiona była na pogodzenie interesów ekologii i rentowności i połączeni ich w nadzwyczajną linię produktu – HyBlade®, ostateczne przypieczętowanie naszej firmowej filozofii: GreenTech.

ebm-papst HyBlade® oraz GreenTech

Podążamy za mocno ugruntowanym przekonaniem:

GreenTech autorstwa ebm-papst oznacza, że pozostaniemy wierni filozofii naszego założyciela, Gerhard’a Sturm’a, zachowując takie samo zaangażowanie i oddaniem jakie wykazujemy od dekad: “Każdy nowy produkt jaki opracowujemy musi być lepszy od poprzedniego zarówno w zakresie ekonomicznym jak i ekologicznym.”

Czynny rozwój:

Dokonujemy optymalizacji materiałów raz procesów uwzględniając od samego początku zagadnienia przyjazne środowisku. Stale ulepszamy materiały i wydajność naszych produktów, jak również charakterystyki przepływu oraz poziomu hałasu. Jednocześnie dbamy o znaczne ograniczenie zużycia energii. Ścisła współpraca z ośrodkami naukowymi pozwala nam czerpać korzyści z najnowszych odkryć w badaniach oraz jednocześnie wspierać młodzież akademicką.

Produkujemy z dbałością o środowisko:

W naszych procesach produkcyjnych, najważniejszymi kwestiami są inteligentne wykorzystanie strat ciepła przemysłowego, fotowoltaika, a także nasza własna technologia klimatyzacji oraz wentylacji. Nasz najnowocześniejszy zakład zużywa o 91% mniej energii niż obecnie określono i jest aktualnie wymagane prze prawo UE.

Jesteśmy rozpoznawalni i posiadamy certyfikaty:

Cieszymy się publicznym uznaniem pod względem pozytywnego wpływu na środowisko w ramach naszego łańcucha produkcyjnego. The 2008 Environ- nagroda Prize of Baden-Wuerttemberg, nagroda the Green Award 2009, nagroda the Energy Efficiency Award 2009 oraz wiele innych wyróżnień poświadczających rzeczone uznanie. Ponadto, nasze produkty już obecnie osiągają rezultaty o wiele niższe od limitów energetycznych, które będą stawiane przez przyszłe ustawodawstwo – w wielu przypadkach wartości te są kilkukrotnie niższe.

Nasi Klienci czerpią korzyści każdego dnia:

Wszystkie produkty ebm-papst charakteryzuje wyśmienite wywarzenia pomiędzy ekologicznymi a ekonomicznymi wymaganiami. Technologia EC leząca w sercu naszych najbardziej wydajnych produktów, z łatwością skutkuje maksymalnym wzrostem wydajności do 90% zmniejszając jednocześnie poziomo zużycia energii do zadowalającego poziomu. Wszytko to zwraca się użytkownikowi w 100%.

ErP2015 Exceeds The Norm

W przypadku wentylatorów o mocy powyżej 125 W, nowa energetyczna dyrektywa unijna (ErP) dotycząca poprawy wydajności energetycznej wejdzie w życie pod koniec 20115 roku. Dzięki przełomowej technologii EC GreenTech, wszystkie nasze wentylatory oraz silniki w tej klasie wydajności już dziś w znacznym stopniu przewyższają wymagania Dyrektywy ErP.

Bilans energetyczny pierwszej klasy HyBlade® 

w pracy codziennej

Nasze wentylatory osiowe wykonane w technologii HyBlade® charakteryzują się wyśmienitymi wskaźnikami w każdym aspekcie i są skazane na ustanowienie ich jako wzorcowych dla branży ze względu na odpowiedzialne wykorzystanie surowców, niewielki wpływ na środowisko pod względem poziomu hałasu lub po prostu dlatego, że są ich montaż jest wyjątkowo łatwy i szybki. Innym czynnikiem nabierającym znaczenia z każdym dniem jest tak zwany bilans energetyczny pierwszej i drugiej klasy (wskaźnik UE dotyczący oszczędzania energii).

Bezszelestnie dostarczana energia

Naszym zdaniem ochrona środowiskowa powinna także zostać poszerzona, tak żeby uwzględniała ona zarządzanie poziomem hałasu. W szczególności odnosi się to do dużych wentylatorów osiowych, które często umieszczane są na zewnątrz budynków. W takim przypadku ważne jest, aby poziom hałasu utrzymać na możliwe niskim poziomie. W takim przypadku HyBlade® i możliwość optymalnej regulacji w odniesieniu do geometrii łopat staje się idealnym rozwiązaniem idealnym. Jako ze tworzywo wzmocnione włóknem szklanym jest wyjątkowo elastyczne, wirnik można z łatwością dostosować do różnych specyfikacji pracy. Takiego rodzaju nowe charakterystyki aerodynamiczne zmniejszają poziomom hałasu to poziomu minimalnego i pomagają na stworzenie w tym, aby wentylatory HyBlade® stały się jednymi z najciszej pracujących w swojej klasie.

ebmpapst Bezszelestnie dostarczana energia

 

Niska waga – łatwość obsługi

Kolejny as w Twoim rękawie: łatwość montażu wentylatorów HyBlade®! Fakt – wentylatory HyBlade® są niezwykle łatwe w montażu. Szczerą prawdą jest stwierdzenie, że zamiana z konwencjonalnych konstrukcji wentylatorów na nowe, wyposażone w technologię HyBlade® jest wyjątkowo mało skomplikowana. Urządzenia te mają tę same wymiary, kołnierze montażowe oraz przyłącza co modele poprzednie. Oznacza to, że są one w pełni kompatybilne pod kątem technicznym, a proces wymiany jest tak łatwy jak nigdy wcześniej. W tym kontekście, niższa masa złożonej całej jednostki odgrywa znaczącą rolę, umożliwiając operatorowi wykonanie lekkiej pracy polegającej na montażu nowego osprzętu.

Potencjalne oszczędności energii w odniesieniu do surowców – przykład.

Znaczący spadek masy gotowych wentylatorów HyBlade® zmniejsza zużycie paliwa podczas transportu na miejsce docelowe. Niemniej jednak, prawdziwą oszczędność energii stanowi użycie tworzyć sztucznych o wyjątkowych właściwościach recyklingu i kolejnego przetworzenia zwieńczonego w gotowym podkucie: w każdym aspekcie. HyBlade® na tle porównywalnych konwencjonalnych wentylatorów wypada ponadprzeciętnie w kontekście osiąganych wyników.

Zapotrzebowanie energii elektryczne wymagane do wytworzenia jednego kilograma pierwotnego aluminium wynosi w przybliżeniu 15,4 kWh; jest to wartość nieporównywalna do zapotrzebowania paliwa (źródło: “Material efficiency: potential savings during the manu- facture and use of energy-intensive raw materials.”, German Federal Ministry of Economics and Technology). Dla porównania, jeden kilogram tworzywa (PA6) wymaga zaledwie 1,8 do 1,9 kWh (źródło: European Commission JRC, EU dated Oct. 2006). Wyliczenia te pokazują, że w ebm-papst innowacyjność techniczna w żadnym stopniu nie wiąże się z dodatkowym zużyciem zasobów.

Wydajność podstawowa: Test wydajności HyBlade®

Technologia HyBlade® udowadnia, że jest w stanie bez problemu wytrzymać wszystkie te warunki i może pracować w każdym klimacie. Ten niezaprzeczalny dowód doskonałości wynika z naszych nowych łopat podanych surowym testom, po których następuje kontynuacja pracy w najbardziej ekstremalnych warunkach przy zastosowaniu ścisłego monitoringu aplikacji testowych na całym świecie.

HyBlade® vs. podzespoły

Każdy nowy produkt ebm-papst poddawany jest dogłębny próbom przed dopuszczeniem go do seryjnej produkcji. Nie inaczej jest w przypadku nowego połączenia materiałów, które nigdy wcześnie nie było praktykowane. To samo odnosi się do naszej nowej technologii HyBlade®. W związku z tym, Nasze standardy jakościowe są wyjątkowo rygorystyczne. W naszych ośrodkach badawczych w Arizonie, Singapurze oraz na Syberii, testowane są cechy konstrukcyjne oraz możliwości wydajności technologii hybrydowej w najbardziej nieprzyjaznych warunkach. Ze względu na fakt, iż lokalizacje de charakteryzują się ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi przez cały rok, stanowią one idealne otoczenie dla naszych testów wytrzymałościowych.

Przetestowane jak znakomite

Poza długofalowymi próbami na zmęczenia materiału oraz testami prędkości przekraczającym ponad trzykrotnie maksymalną szybkość roboczą, nowe łopaty hybrydowe zostają poddane działaniu wody, mgły solnej oraz środków chemicznych – testy zakończone pomyślnie dzięki nadzwyczajnym właściwościom antykorozyjnym. Ponadto, struktura tworzywa dosłownie nie daje się poruszyć podczas poddawanie jej silnym drganiom oraz uderzeniom. Zapewnia to łopatom HyBlade® możliwość spełnienia wymagań stawianych przez najbardziej wymagające zastosowania oraz dostarczenie wyjątkowych standardów jakościowych – cecha z jakiej ebm-papst jest zaznane na całym świecie.

“HyTech” już przy 300 mm – rozszerzony wachlarz produktów HyBlade®

Wachlarz produktów HyBlade® charakteryzuje się dużą ilością opcji kombinacji. Dla głównych zastosowań grzewczych, wentylacji, chłodzenia oraz klimatyzacji, wentylatory dostępne są w różnych wersjach silnikowych: AC lub GreenTech EC. Dodatkowo dostępne są także serie 300, 350, 400 oraz 450, które są głównie stosowane w parownikach – zapewniają one możliwość optymalnego zaadaptowania serii produktów to Państwa indywidualnych potrzeb.

Idealni partnerzy: Technologia HyBlade® oraz EC

Przełomowe charakterystyki konstrukcji hybrydowej obejmują inteligentne sterowanie, brak konieczności konserwacji, długa żywotność, a także wyśmienitą wydajność energetyczną technologii napędu EC. Tym sposobem wentylatory EC HyBlade® osiągnęły niedościgniony ogólny poziom ekonomiczności.

ErP2015 Exceeds The Norm

HyTech tabela wentylatorów

Wentylatory osiowe HyBlade® – niespotykana dotąd wydajności oraz niski poziom hałasu podczas pracy. Dowiedz się więcej o przełomowym odkryciu dla technologii chłodzenia oraz klimatyzacji. Jednocześnie, poznaj w jaki sposób produkty oraz usługi inżynieryjne ebm-papst mogą przyczynić się do sukcesu Twoich zastosowań. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.


Źródło: ebm-papst


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: