Zmień język

CM..D – Siłowniki z klapą przepustnicy

Kompaktowy, cichy, zajmujący niewiele miejsca

Living room

Innowacyjna koncepcja o dużych walorach użytkowych

Wentylacja mechaniczna staje się standardem zarówno w nowoczesnych obiektach przemysłowych, jak i w wysokiej klasy budynkach mieszkalnych. Ponadto, jest ona podstawowym elementem wyposażenia domów pasywnych. Przepustnice powietrza Belimo to idealne połączenie dobrej konstrukcji, wysokiej jakości wykonania oraz wygody użytkowania: są wyposażone w wewnętrzny, kompaktowy siłownik CM..D, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca i mogą być łatwo wbudowane w instalację wentylacyjną.

Praktyczne i nie rzucające się w oczy

Użytkownicy mieszkań i apartamentów zwracają coraz większą uwagę na stylowy wygląd wnętrz. Ten trend jest dużym wyzwaniem dla architektów oraz projektantów instalacji. Nikt nie chce, aby elementy instalacji zaburzały estetykę wnętrz. Dlatego instalacje często umieszcza się w oddzielnych pomieszczeniach lub szafkach naściennych. Innowacyjna koncepcja firmy Belimo, polegająca na zamontowaniu siłownika z przepustnicę w kanale, pozwala na lepsze spełnienie wymagań dotyczących wygody oraz estetyki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, siłowniki przepustnic nie zajmują miejsca na zewnątrz instalacji wentylacyjnej. Estetyki tego rozwiązania nie zaburza nawet kabel połączeniowy, który można wyprowadzić z rury w niewidocznym miejscu.

Funkcjonalność oraz duża trwałość

Siłowniki CM..D oraz klapy przepustnicy są dostarczane jako kompletne zestawy do montażu. Klapa przepustnicy jest wykonana z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego o najlepszych właściwościach ślizgowych, dzięki czemu nie ulega zużyciu w czasie pracy oraz nie ulega deformacji, a tym samym gwarantuje niezawodność przez wiele dekad. Innowacyjna przepustnica zapewnia szczelne zamknięcie bez konieczności stosowania gumowych uszczelek, które ulegają zużyciu. Dlatego, przez cały okres eksploatacji zapobiega przedostawaniu się nieprzyjemnych zapachów, powstawaniu niepożądanych przepływów powietrza, a także stratom energii.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: